Category Archives: تایپوگرافی طراحی حروف

فونت مسلم Moslem Typeface

moslem2-01

پروژه طراحی تایپ «مسلم» تلاشی است در جهت خلق تایپ فیسی نُو بر اساس سنت و هنر خوشنویسی. صلابت و استحکام خوشنویسی عربی و گردش های موزون موجود در هنر ایرانی در تایپ مسلم گِرد هم آمده اند، تا «مسلم» تایپی باشد به ظرافت روح ایرانی و مقبولیت و خواناییِ نسخ عربی. طراح، طی روند طراحی این تایپ سعی داشته است تا با پایبندی به قواعد دیزاین بر وحدت شکلی مجموعه حروف بیافزاید.

استفاده از واحدهای شکلی مشترک و یکسان سازی شکل حروف در وضعیت های مختلفِ اتصال، از دیگر نکاتی است که در طراحی این تایپ مد نظر بوده است. بهره گیری از واحد های شکلی زیبا در قلم های خوشنویسی مختلف و ترکیب آنها با یکدیگر را می توان از دیگر ویژگی های این تایپ دانست. (بیشتر…)

۱:۵۱ ب.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

برگزیده ای از پوسترهای بهاری دانشجویان

به مناسبت فرا رسیدن نوروز ، سال نو و بهار طبیعت شما را به دیدن چند پوستر برگزیده از دانشجویان مسلم ابراهیمی دعوت می کنیم.

۶ پوستر اول مربوط به دانشجویان رشته گرافیک فارغ التحصیل ۱۳۹۳ است که در کارگاه پوستر طراحی شده است و تمرینی است برای خلق پوستر فتوگرافیک با موضوع “طبیعت و بهار خویشتن”

با اجرای این پروژه دانشجو با چالش‌های ایده پردازی ، عکاسی ، مدلینگ ،‌ فتومونتاژ و تصویرسازی روبرو خواهد شد.

پوستر شماره۱: اثر هدی ترابی‌خواه

2-(2)22

(بیشتر…)

۱:۰۵ ب.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

مصاحبه با ماهنامه دیجیتال پان آرت در رابطه با تایپوگرافی محیطی

این مصاحبه را می توانید با دانلود مجله پان آرت شماره ۱۴ از این آدرس: http://panart.ir/fa/?p=1874

و یا در وب سایت پان آرت از این آدرس مطالعه کنید: http://panart.ir/fa/?p=2159

تایپوگرافی محیطی (بیشتر…)

۱۱:۵۹ ب.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

خانه ما در قلب “ی” است نزدیک تنگه هرمز (تقدیم به استاد احمد نادعلیان)

اسفند ماه سالی که گذشت سفری دوباره به هرمز داشتم و به دیدار دکتر نادعلیان رفتم. ایشان در میان صحبت ها از “جان کی گرانده” می گویند، نویسنده و شاعری که از معروف ترین کریتور های لند آرت در جهان است و علاقه خاصی به  استاد نادعلیان دارد. تا حدی که  شعری  در وصف ایشان و آثارشان سروده است و در نشست لند آرتیست های گوانجو ۲۰۱۳ به ایشان تقدیم کرده است. به پاسداشت عمری آفرینش هنری و تاثیرات بسیاری که از ایشان گرفته ام بخشی از ترجمه شعر را بر دیوار نزدیک موزه ایشان در جزیره هرمز نوشتم.  تصاویری از این تایپوگرافیتی و متن کامل شعر را می توانید در ادامه ببینید: تقدیم به استاد احمد نادعلیان (بیشتر…)

۱:۱۷ ب.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

فونت ایران خوارزمی (نسخه ارتقاء یافته)

Font IRAN Persian farsi

با عرضه قلم ایران در شهریور ماه ۱۳۹۲ و استقبال خیلی خوب طراحان در مدتی کوتاه ایده گسترش خانواده این تایپ فیس در ذهن شکل گرفت. بدین ترتیب در کارگاه طراحی حروف ایده هایی که برای طراحی وزن ها و سبک های جدید از قلم ایران در ذهن داشتم را با برخی دانشجویان مطرح کردم. ایران خوارزمی یکی از موفق ترین پروژه هایی است که بر اساس ساختار قلم ایران طراحی شده است. سحر خوارزمی طی چهار ماه کار مستمر توانسته است قلمی طراحی کند که نظیر آن در میان قلم های بولد فارسی وجود ندارد.

نسخه ارتقاء یافته قلم ایران خوارزمی از بیست و هشتم مردادماه ۱۳۹۳  آماده دانلود و برای خریداران ارسال شد قابلیت های جدید این نسخه شامل موارد زیر است:

  • :: اعراب گذاری دقیق تر به نسبت نسخه قبلی.
  • :: تکمیل گلیف ها (حروف و علائم) و پشتیبانی کامل از زبان عربی و دیگر زبان های خاورمیانه ای
  • :: افزایش اندازه برای همسان شدن با اندازه قلم های لاتین و دست یابی به نتیجه بهتر به عنوان وب فونت
  • :: اضافه شدن حروف و علایم انگلیسی (با اضافه شدن حروف انگلیسی بدون نیاز به تعویض قلم و بدون هیچ مشکلی به اعداد علایم و حروف فارسی و انگلیسی دسترسی خواهید داشت.)
  • :: اضافه شدن نسخه های مخصوص وب فونت

برای خرید نسخه جدید این فونت  به سایت فونت ایران www.fontiran.com منتقل خواهید شد.

خرید فونت

(بیشتر…)

۱۱:۰۰ ق.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

فونت ایران درندیس (ایران تزئینی)

IRAN--Dorandis

فونت ایران درندیس یک نسخه تزپینی گیاهی از قلم ایران معمولی است که توسط دانشجو سنا درندیس در پاییز سال ۱۳۹۲ اجرا شده است.

این قلم پیش از این به عنوان هدیه  تنها به خریداران خانواده فونت ایران تقدیم می شد. اما بنا به درخواست مککر کاربران امکان خرید جداگانه نیز فراهم شد.

برای خرید نسخه جدید این فونت  به سایت فونت ایران www.fontiran.com منتقل خواهید شد.

خرید فونت

(بیشتر…)

۱:۳۸ ب.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

گزارش تصویری از کار گروهی ۶۰دانشجوی رشته گرافیک در روز جهانی گرافیک

 هر ساله به مناسبت روز جهانی گرافیک در دانشگاه علمی کاربردی لارستان کارگاه ی توسط مسلم ابراهیمی و دانشجویان اش برگزار می شود که با دیگر کارگاه های مرسوم تفاوت دارد.

محصول نهایی این کارگاه دو پوستر تایپوگرافی فارسی و انگلیسی است که در طراحی آن شصت طراح ایده های خود را به طور مستقل (و در ارتباط با یکدیگر) اجرا کرده اند.

در ادامه گزارشی از چهارمین دوره این کار گروهی را ببینید.

 روز جهانی گرافیک تایپوگرافی دانشگاه آموزش

(بیشتر…)

۱۱:۱۲ ق.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

و خدایی که در این نزدیکی است : (تایپو گرافیتی به مناسبت سی و چهارمین سال درگذشت سهراب سپهری)

فردا یکم اردیبهشت ماه است و من به مناسبت سالگرد درگذشت سهراب سپهری شعری از او را بر دیوار ساختمان مسجدی در منطقه  کوهستانی تایپوگرافی می کنم.

تایپوگرافی گرافیتی محیطی سهراب سپهری

 

(بیشتر…)

۱۰:۳۸ ق.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

دانلود رایگان فونت ایران سنس

دانلود رایگان فونت ایران سنس

دانلود خانواده فونت ایران سن سریف

ایران سن سریف سبکی ساده و ضخامت یکسان از قلم ایران است که  در ۵ وزن خیلی نازک ، نازک ، معمولی، بولد و سیاه  طراحی شده است. ایران سن سریف به نسبت ایران معمولی می تواند حال و هوای مدرن و ماشینی بیشتری داشته باشد و خود را از سبک مایل به خوشنویسی که در ایران معمولی وجود دارد دور کند.

شما با خرید این بسته در حدود ۳۳ فایل فونت شامل وزن های مختلف و فرمت های متنوعی برای استفاده در نرم افزار ها و مرورگرهای مختلف (به عنوان وب فونت) دریافت می کنید.

برای خرید نسخه جدید این فونت  به سایت فونت ایران www.fontiran.com منتقل خواهید شد.

خرید فونت

[برای آگاهی بیشتر از قابلیت ها و برتری های این قلم می توانید به ادامه مطلب مراجعه کنید]

(بیشتر…)

۲:۳۵ ب.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

خانواده فونت ایران (بسته تخفیف) IRAN Family Typeface

http://fontiran.com/wp-content/uploads/2015/06/iran12-cover33.png

قلم ایران تلاش می کند ترکیبی باشد از دانش طراحی حروف معاصر، همراه  با حال و هوای فونت های رایج ایرانی مانند زر ، نازنین ، میترا و …
اگر شما ناشر و یا سردبیر یکی از مطبوعات ایرانی هستید و در استفاده از فونت‌های فارسی جدید تردید دارید یا تمایل ندارید خطر استفاده از یک فونت متفاوت را بپذیرید فونت ایران می تواند انتخاب مناسبی باشد.
قلم ایران به دلیل شباهت‌هایی که با فونت‌های پرطرفدار ایرانی دارد در شروع توسط خوانندگان قابل تشخیص به عنوان یک فونت جدید نیست در حالی که شما از مزایای استفاده از این فونت آگاه هستید.
قلم ایران به نسبت فونت های رایج (مانند زر ، نازنین ، میترا و …) داری خوانایی بیشتر، طراحی زیباتر و سطر و ستون بندی منظم تر و منسجم تر است.

بسته تخفیفی خانواده فونت ایران ۴ فونت زیر را شامل می شود.

  ایران معمولی  |  ایران کمی بولد  |  ایران بولد  |  ایران سیاه  

با کلیک بر نام هر فونت به صفحه اختصاصی آن قلم بروید و اطلاعات ونمونه های کاملی از کاربرد و مزایای استفاده از هر کدام را ببینید.

برای خرید این فونت در قالب خانواده فونت ایران به سایت رسمی فونت ایران www.fontiran.com منتقل خواهید شد.

خرید فونت

 

(بیشتر…)

۱:۴۶ ق.ظ
 
... ادامه مطلب