Category Archives: عکاسی

برگزیدگان دومین دوره جشنواره عکس لارستان (عکس کاغذ قیچی)

ax-kaqaz.gif

طی مدت زمان اعلام شده در فراخوان جشنواره عکس کاغذ قیچی حدود هزار عکس از یک صد هنرمند به دبیرخانه جشنواره رسید. برای سهولت کار داوری نیمی از آثار ارسالی که واجد حداقل های کیفی بودند توسط هیات تخصصی دبیرخانه گزینش شدند و حدود پانصد اثر به مرحله اولیه داوری راه یافتند.

داوری این دوره جشنواره بر عهده هنرمندان عزیز آرش حمیدی و حسن بردال بود.

در مرحله نخست داوران محترم به صورت مجزا امتیازاتی را به هر اثر نسبت دادند که با در نظر گرفتن میانگین امتیازات، ۴۰ اثر برتر به مرحله نمایشگاه راه یافتند.

از میان ۴۰ اثر راه یافته به بخش نمایشگاه ۲۵ اثر در بخش آزاد و ۱۵ اثر در بخش لارستان حضور دارند. که به صورت مجزا به رقابت می پردازند.

(در کنار امتیازات داوران معیار دیگری که در انتخاب آثار نمایشگاه دخیل بوده است محدودیت تعداد آثار هر هنرمند است به طوری که از هر هنرمند در هر بخش حداکثر دو اثر می توانست به نمایشگاه راه یابد تا فرصت رقابت برای دیگر هنرمندان فراهم شود)

در مرحله دومِ رقابت، داوران جشنواره یک بار دیگر امتیازی را به هر یک از ۴۰  اثر راه یافته به نمایشگاه نسبت دادند. تا از این میان ۳ اثر برگزیده در هر بخش را مشخص نمایند.

بدین ترتیب دومین دوره جشنواره استانی عکس لارستان در مراسم افتتاحیه ای که در تاریخ ۲۵ شهریور ماه برگزار شد اسامی برگزیدگان را اینچنین اعلام کرد:

(بیشتر…)

۱۱:۵۷ ق.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

تور عکاسی از مجموعه باغ نشاط و بازار قیصریه لار در حاشیه جشنواره عکس کاغذ قیچی

Untitled_Panorama1.jpg برای بعدالظهر بیست و یکم شهریور ماه برنامه مختصری طراحی کردیم. تا تور درون شهری داشته باشیم باهدف عکاسیِ معماری از مجموعه تاریخی باغ نشاط لار و عکاسی اجتماعی و شهری از بازار قیصریه لار، این برنامه با وجود مختصر بودن بسیار پر فایده بود.
مکان های سنتی شهر قدیم لار دارای قابلیت های فراوانی برای عکاسی اجتماعی و شهری است. امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم برنامه های مفصل تری برای عکاسی از فضاهای شهری لار داشته باشیم.
جلسه بررسی عکس ها را همان شب برگزار کردیم که به دلیل تعدد آثار دوستان تا آخرین ساعات شب به درازا انجامید.
تصاویری که در ادامه مطلب می بینید گزارش تصویری و  برگزیده ای از عکس های این تور است.

(بیشتر…)

۱۱:۵۵ ق.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

تور عکاسی جناح و بستک در حاشیه جشنواره عکس کاغذ قیچی

tour-jenah-(4).jpg تور عکاسی از شهر جناح و بستک به دلیل برنامه ریزی نامناسب مقداری با مشکل مواجه شد. هدف اصلی ما بازدید و عکاسی از یکی از روستاهای متروکه جناح بود که شنیده بودیم معماری ویژه ای دارد. اما پس از طی بخش اعظم مسیر متوجه شدیم جاده منتهی به روستا به دلیل عدم رفت و آمد از بین رفته است و مینی وبوس ها قادر به ادامه مسیر نیستند.
اما به هر حال موزه مردم شناسی شهر جناح جذابیت های خودش را داشت. این موزه به همت تعدادی از اهالی شهر جناح راه اندازی و اداره می شود. اشیاء موجود در موزه از تنوع بسیاری برخوردار است. (کتاب های خطی، اسلحه، لوازم کشاورزی، ظروف، پوشاک و …) ساختمان موزه اما خاک گرفته و فرسوده است و نیاز به مرمت و نگهداری دارد.

(بیشتر…)

۳:۱۷ ق.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

نخستین تور عکاسی انجمن عکس (عکس کاغذ قیچی)

انجمن عکس (عکس کاغذ قیچی) با همکاری فرهنگ سرای مرتضوی نخستین تور عکاسی خود را با اهداف زیر
برگزار کرد:
DSCN8211.jpg
همکاری با انجمن سمپاد به جهت ارتقاء سطح هنری دومین دوره جشنواره عکس
جذب استعداد های جوان در زمینه عکاسی
آموزش مقدمات فنی عکاسی  به علاقه مندان
تهیه منبع عکس مرتبط با فرهنگ و اقلیم منطقه لارستان

گزراشی که در ادامه می بینید مربوط به نخستین برنامه این انجمن می باشد که در تاریخ جمعه ۱۲ شهریور با موضوع دیدنی های شهر اوز برگزار شد

جلسه آموزشی و بررسی آثار مربوط به تور نیز جمعه شب برپا بود
مدرس و مدیریت هنری این برنامه آموزشی به عهده مسلم ابراهیمی است
.

(بیشتر…)

۴:۲۲ ق.ظ
 
... ادامه مطلب