Category Archives: فراخوان همایش و جشنواره

جشنواره هنرهای محیطی شهر تهران “چــــــــــــقـــــــــــــدر دراز اســــــــــ …

ویدئو زیر مربوط به اثری است که طی جشنواره هنر محیطی شهر تهران اجرا شد.
با مشاهده این ویدئو ۲ دقیقه ای می توانید دریافتی مشابه با مخاطبان حاضر در محیط داشته باید.
همچنین می توانید در ادامه مطلب جریان خلق اثر و عکس های بیشتر را ببینید:

(بیشتر…)

۲:۴۶ ق.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

سروده‌ای رنگی برای شهر خاکستری (جشنواره هنرهای محیطی شهر تهران)

“این روزها اگر گذرتان به محوطه پارک لاله و اطراف آن افتاده باشد با صحنه‌های متفاوتی روبه‌رو خواهید شد؛

اگر سنگفرش پیاده‌راه بلوار کشاورز را نگاه کنید، رنگ‌های سفید و آبی و سبز روی آنها خودنمایی می‌کند. هنرمندان هنرهای محیطی به تهران آمده‌اند تا با آثار خلاقانه حال و هوای شهر را عوض کنند. روزهای پر رفت‌وآمد اسفند‌ماه با جشنواره‌ای که برای نخستین بار از سوی سازمان زیباسازی و با حضور هنرمندان انجام می‌شود، گره خورده است؛” ( سایت همشهری آنلاین  – آزاده بهشتی)

teh (1).jpg

 

(بیشتر…)

۱۲:۰۶ ب.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

برگزیدگان دومین دوره جشنواره عکس لارستان (عکس کاغذ قیچی)

ax-kaqaz.gif

طی مدت زمان اعلام شده در فراخوان جشنواره عکس کاغذ قیچی حدود هزار عکس از یک صد هنرمند به دبیرخانه جشنواره رسید. برای سهولت کار داوری نیمی از آثار ارسالی که واجد حداقل های کیفی بودند توسط هیات تخصصی دبیرخانه گزینش شدند و حدود پانصد اثر به مرحله اولیه داوری راه یافتند.

داوری این دوره جشنواره بر عهده هنرمندان عزیز آرش حمیدی و حسن بردال بود.

در مرحله نخست داوران محترم به صورت مجزا امتیازاتی را به هر اثر نسبت دادند که با در نظر گرفتن میانگین امتیازات، ۴۰ اثر برتر به مرحله نمایشگاه راه یافتند.

از میان ۴۰ اثر راه یافته به بخش نمایشگاه ۲۵ اثر در بخش آزاد و ۱۵ اثر در بخش لارستان حضور دارند. که به صورت مجزا به رقابت می پردازند.

(در کنار امتیازات داوران معیار دیگری که در انتخاب آثار نمایشگاه دخیل بوده است محدودیت تعداد آثار هر هنرمند است به طوری که از هر هنرمند در هر بخش حداکثر دو اثر می توانست به نمایشگاه راه یابد تا فرصت رقابت برای دیگر هنرمندان فراهم شود)

در مرحله دومِ رقابت، داوران جشنواره یک بار دیگر امتیازی را به هر یک از ۴۰  اثر راه یافته به نمایشگاه نسبت دادند. تا از این میان ۳ اثر برگزیده در هر بخش را مشخص نمایند.

بدین ترتیب دومین دوره جشنواره استانی عکس لارستان در مراسم افتتاحیه ای که در تاریخ ۲۵ شهریور ماه برگزار شد اسامی برگزیدگان را اینچنین اعلام کرد:

(بیشتر…)

۱۱:۵۷ ق.ظ
 
... ادامه مطلب    
 

تور عکاسی جناح و بستک در حاشیه جشنواره عکس کاغذ قیچی

tour-jenah-(4).jpg تور عکاسی از شهر جناح و بستک به دلیل برنامه ریزی نامناسب مقداری با مشکل مواجه شد. هدف اصلی ما بازدید و عکاسی از یکی از روستاهای متروکه جناح بود که شنیده بودیم معماری ویژه ای دارد. اما پس از طی بخش اعظم مسیر متوجه شدیم جاده منتهی به روستا به دلیل عدم رفت و آمد از بین رفته است و مینی وبوس ها قادر به ادامه مسیر نیستند.
اما به هر حال موزه مردم شناسی شهر جناح جذابیت های خودش را داشت. این موزه به همت تعدادی از اهالی شهر جناح راه اندازی و اداره می شود. اشیاء موجود در موزه از تنوع بسیاری برخوردار است. (کتاب های خطی، اسلحه، لوازم کشاورزی، ظروف، پوشاک و …) ساختمان موزه اما خاک گرفته و فرسوده است و نیاز به مرمت و نگهداری دارد.

(بیشتر…)

۳:۱۷ ق.ظ
 
... ادامه مطلب